Wiosenny ogródek klasy 1c

Wraz z nadejściem wiosny klasa 1c postanowiła założyć wiosenny ogródek na szkolnym podwórku. Dzieci posadziły kwiatki, przywołując tym samym piękną pogodę. Uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w pracach w szkolnym ogródku, że postanowili także do klasy wnieść kilka wiosennych znaków. W ten sposób w naszej sali powstał kącik przyrodniczy.
Zajęcia przysporzyły wszystkim wiele radości, ciekawości i satysfakcji z efektów swojej pracy. Fotorelacja

Bernadeta Nawrot

Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach

We wtorek 26 marca w Lipnie został rozegrany finał Mistrzostw Wielkopolski w warcabach klasycznych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego. Awans do tych rozgrywek wywalczyły w zawodach powiatowych nasze dziewczęta: Alicja Frankowska VII S, Gabriela Starzonek VI S i Zuzanna Wędzonka z IV S. W Lipnie podczas rywalizacji ponad 200 uczniów (najlepszych graczy) z całej Wielkopolski nasze reprezentantki nie zajęły czołowych lokat, ale niewątpliwie udział w tym finale był dla nich dużym przeżyciem i na pewno będą dalej rozwijały swoje umiejętności gry w warcaby.

Leszek Biedziak

Mistrzostwa Wielkopolski  w warcabach

Biegane dyktando

Uczniowie z klas 1-3 przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej spędza sen z powiek u niejednego ucznia. Jednak, połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości, to świetna motywacja do nauki. Zapraszamy na kolejne edycje. Fotorelacja

Marta Kotasińśka – Gaj, Małgorzata Merecka

Brąz w Finale Mistrzostw Województwa!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach im. Zbigniewa Herberta w składzie: Leon Rudy, Bartosz Szukała, Hubert Kałużyński, Dawid Nowak, Dawid Szymaniak, Dawid Koza, Tobiasz Kurasz, Antoni Nowak, Adam Runowski, Kryspin Morawiec, Nikodem Werner zajęła trzecie miejsce w Finale Województwa Wielkopolskiego w Futsalu. Warto przypomnieć, że do finału Reprezentacja zakwalifikowała się dzięki zwycięstwu na Etapie Powiatowym oraz na Etapie Rejonowym.

Podsumowanie konkursu na projekt zabawki

To był niesamowity weekend. W sobotę w Muzeum Ziemi Wronieckiej uczciliśmy pracę 66 młodych projektantek i projektantów zabawek, którzy postanowili wziąć udział w konkursie na „Projekt zabawki”, który wraz z Muzeum Ziemi Wronieckiej ogłosiliśmy pod koniec lutego.
Odbyło się to wszystko dzięki pracy wielu wspaniałych ludzi i instytucji. Chciałabym, więc bardzo podziękować:

• Pani Monice Kowalskiej, Dyrektor SP nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach, która wyraziła zgodę na organizację konkursu.

Poszukiwania wiosny

W minionym tygodniu, a dokładniej w pierwszy dzień wiosny, uczniowie klasy 1a zasiali rzeżuchę, by przygotować się na zbliżające święta, ale także by zachęcić wiosnę do szybszej pobudki z zimowego snu i pomóc w rozkwitaniu pierwszych pąków, kwiatów oraz nasion. Dziś dzieci wybrały się na spacer by sprawdzić czy już widać wiosnę w naszej okolicy. Do poszukiwań wykorzystali własnoręcznie zrobione lornetki. Jak widać na zdjęciach poszukiwania wiosny zakończone sukcesem! Fotorelacja na FB

Natalia Kaszkowiak-Colombo

“Wiosna, ach to Ty…”