1c i 2a w Palmiarni!

Jak przetrwać w dżungli? 14 marca 2024 r. uczniowie klas 1c i 2a wybrali się na wycieczkę do poznańskiej Palmiarni, podczas której mieli okazję przekonać się w jaki sposób zdobyć pożywienie i wodę  w nieznanych, odległych lasach tropikalnych. Fotorelacja

Małgorzata Merecka

Ponownie gotujemy z Maksem :)

Dziś Maks dzieli się z nami pomysłem na przygotowanie panini! Panini to pyszne, włoskie kanapki szykowane na bazie ciabatty żytniej, pszennej lub tortilli i podawane na ciepło.

💪Awans do finału wojewódzkiego💪

29.02.2024 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach udała się do Obornik na Rejonowy finał w Futsalu. Reprezentacja wystąpiła w składzie: Leon Rudy, Hubert Kałużyński, Dawid Nowak, Kryspin Morawiec, Antek Nowak, Tobiasz Kurasz, Dawid Koza, Adam Runowski, Bartosz Szukała. W turnieju wzięło udział sześć zespołów, które wcześniej zwyciężyły w rozgrywkach powiatowych. Nasz zespół po raz kolejny okazał się najlepszy i awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 21 marca w Jarocinie

Bartosz Hoffmann

„Być kobietą, być kobietą…”

8 marca każda kobieta i dziewczynka w naszej szkole mogła poczuć się wyjątkowo. Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski wraz z przedstawicielami męskiej społeczności szkolnej złożył serdeczne życzenia dziewczętom oraz wszystkim paniom pracującym w naszej szkole. Chłopcy obdarowali swoje koleżanki drobnymi upominkami, a paniom wręczyli kwiaty. Na boisku szkolnym został rozstawiony tor przeszkód, a w czasie przerw na korytarzach rozbrzmiewała muzyka. Tradycyjnie dziewczynki ubrane w spódniczki lub sukienki zwolnione były z niezapowiedzianego pytania bądź kartkówki.
Życzymy wszystkim Paniom wszystkiego najlepszego – spełnienia marzeń, samych słonecznych dni oraz uśmiechu zawsze goszczącego na twarzach! Fotorelacja i filmik!

Barbara Kalitka

Rekrutacja do klas pierwszych 2024/2025

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach informuje, że rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025 będzie prowadzona w terminie od 11 marca do 15 kwietnia 2024 roku. Liczba wolnych miejsc – 75
Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji i zasadami naboru w zakładce REKRUTACJA 2024/25.

Magiczny piasek!

Jak przekształcić piasek kwarcowy w poruszającą się masę? Czy szkoła na jeden dzień może stać się małą piaskownicą? Czy każdy eksperyment może być udany?
Na te pytania uczniowie klasy 1b szukali odpowiedzi podczas warsztatów plastycznych, które dzięki wiosennemu słońcu przeprowadziliśmy na dworze. Mieliśmy przy tym dużo radości i zabawy. Z pewnością nie był to nasz ostatni eksperyment. Przed nami jeszcze wiele do odkrycia i zbadania.
Was również zapraszamy do twórczego działania! Zamiast przyswajania wiedzy lepiej ją zdobywać!

Sabina Jasińska

Zdrowojadki!

Uczniowie klasy 1b zakończyli cykl warsztatów związanych ze zdrowym odżywianiem. Po zdrowym śniadaniu, wzmacniającym deserze dosładzanym owocami i opracowaniu piramidy zdrowego żywienia wszyscy wiemy, że cukier nie krzepi!
Potrafimy też wzmocnić i odżywić organizm tak, żeby pracował sprawnie. Wiemy jak dbać o ciało, by każdego ranka chciało się budzić do życia! Wystarczy tylko zastosować tę wiedzę w praktyce.
Życzymy miłego „pichcenia”!

Sabina Jasińska