80-ta rocznica wybuchu drugiej wojny światowej

1 września 2019 roku, większość uczniów w Polsce jest już gotowa na Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Gotowe są już piękne plecaki, piórniki, kolorowe kredki i strój na wychowanie fizyczne. Dzieci nie mogą się już doczekać spotkania z kolegami, koleżankami, nauczycielami aby opowiedzieć o wakacyjnych przygodach i dowiedzieć się jakie niespodzianki przyniesie rozpoczynający się czas nauki w szkole.
Nie każdy wrzesień w historii Polski był tak barwny, radosny i pełen wakacyjnych wspomnień. Był wrzesień 1939 roku jakże inny od pozostałych.

„Szary od niemieckich samolotów przesłaniających błękit polskiego nieba i mundurów niemieckich wojsk zalewających naszą ojczyznę. Gorący od płomieni zamieniających w zgliszcza domy naszych rodaków. Mokry, bo lały się łzy matek i dzieci. Okrutny, ponieważ tak wielu walecznych Polaków nie powróciło do domów. W tych dniach zamiast dźwięku szkolnego dzwonka wzywającego do szkoły, dzieci usłyszały przeraźliwy dźwięk syren i dzwonów bijących na alarm”.
Pamiętamy!
Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystej Mszy św. z okazji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej oraz złożeniu kwiatów pod pomnikiem tych, którzy polegli za wolność ojczyzny.

Patrycja Wituska