Godło Polski
BIP

Aktualności

80-ta rocznica wybuchu drugiej wojny światowej

1 września 2019 roku, większość uczniów w Polsce jest już gotowa na Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Gotowe są już piękne plecaki, piórniki, kolorowe kredki i strój na wychowanie fizyczne. Dzieci nie mogą się już doczekać spotkania z kolegami, koleżankami, nauczycielami aby opowiedzieć o wakacyjnych przygodach i dowiedzieć się jakie niespodzianki przyniesie rozpoczynający się czas nauki w szkole.
Nie każdy wrzesień w historii Polski był tak barwny, radosny i pełen wakacyjnych wspomnień. Był wrzesień 1939 roku jakże inny od pozostałych.

„Szary od niemieckich samolotów przesłaniających błękit polskiego nieba i mundurów niemieckich wojsk zalewających naszą ojczyznę. Gorący od płomieni zamieniających w zgliszcza domy naszych rodaków. Mokry, bo lały się łzy matek i dzieci. Okrutny, ponieważ tak wielu walecznych Polaków nie powróciło do domów. W tych dniach zamiast dźwięku szkolnego dzwonka wzywającego do szkoły, dzieci usłyszały przeraźliwy dźwięk syren i dzwonów bijących na alarm”.
Pamiętamy!
Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystej Mszy św. z okazji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej oraz złożeniu kwiatów pod pomnikiem tych, którzy polegli za wolność ojczyzny.

Patrycja Wituska

Office365
Plan Lekcji
Aktywna tablica
Plan Lekcji
Plan Lekcji
Jadłospis
Poczta