Konkurs fotograficzny – “Zamień się w bohatera z ulubionej książki”

Zachęcamy do głosowania, które odbywa się za pośrednictwem fanpage na portalu społecznościowym Facebook znajdującym się pod tym adresem na FB➡️
Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na najciekawsze zdjęcie przedstawiające bohaterów z książek. Prosimy oddawać głosy poprzez “polubienie” wybranej fotografii. Można głosować na maksymalnie 3 zdjęcia.
Uwaga! Jeśli jedna osoba polubi więcej niż 3 fotografie, jej głosy nie zostaną przyznane żadnemu projektowi. Autorzy trzech zdjęć, które zdobędą najwięcej „lajków”, otrzymają atrakcyjne nagrody niespodzianki. Głosowanie zakończy się w poniedziałek 22 kwietnia.
Już teraz dziękujemy za nadesłanie fantastycznych zdjęć i życzymy powodzenia w głosowaniu. ❤️

Bernadeta Nawrot, Marta Kotasińska- Gaj

Wyniki konkursu plastycznego “BEZDOMNE ZWIERZAKI- PRZYJACIEL DO ADOPCJI

Gratulujemy wspaniałym, utalentowanym ARTYSTOM ich pomysłów i kreatywności.
Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:
klasy I-III: I miejsce – Lidia Ratajczak, II miejsce – Nadia Kuśmierek, III miejsce – Gabriela Domaciuk, klasy IV-VII: I miejsce – Nina Mąkosza, wyróżnienia: Anastazja Lisiak, Wiktoria Jarosińska, Kornelia Śpiączka, Maja Ratajczak, Joanna Gwóźdź.
Kilka zdjęć – na szkolnym FB Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. 😊

Bernadeta Nawrot, Karolina Rzepa

Awans siatkarek do Finału Mistrzostw Wielkopolski

W dzisiejszym turnieju siatkówki dziewcząt rozegranym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej świetnie zaprezentowały się nasze siatkarki z klasy VII sportowej. Po zaciętych i stojących na wysokim poziomie meczach pokonały bez straty seta wszystkie swoje rywalki ze Stęszewa, Krotoszyna oraz Piły  i awansowały do Finału Mistrzostw Wielkopolski, który odbędzie się w maju –  prawdopodobnie w Stęszewie. Nagrody i puchary wszystkim uczestniczkom wręczali p. wicedyrektor Patrycja Wituska oraz wiceburmistrz Robert Dorna.

Czy skrzypce mają duszę?

Uczniowie klasy 2a na lekcji muzyki poznali instrumenty strunowe. Porównując budowę skrzypiec i gitary, szukali różnic i w pudle rezonansowym znaleźli duszę – najważniejszą część skrzypiec. Dowiedzieli się jak trzymać instrumenty, jak prowadzić smyczek i przekonali się, że skrzypce czasem skrzypią. Fotorelacja

Małgorzata Merecka

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych

9 kwietnia 2024 roku Centrum Sportu Szamotuły, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym. W zawodach startowały reprezentacje szkolne, oddzielnie dziewczęta i chłopcy, w zespołach 6 osobowych w kategoriach wiekowych: klasy IV i młodsi, klasy V-VI oraz klasy VII-VIII.
Naszą Szkołę reprezentowało łącznie 36 osób wystawiliśmy więc uczestników w każdej z wyżej wymienionych kategorii. Indywidualnie rewelacyjnie spisał się Bartek Konieczny , który choć uczęszcza dopiero do klasy III c, zwyciężył w kategorii klas IV.  ⇒

Gotowanie z Maksem

Jeżeli szukacie pomysłu na pyszną i szybką pastę kanapkową, ten przepis na pewno spełni wasze oczekiwania. Maks z 4a serwuje kanapkową pastę z łososia…

Mistrzowie Powiatu w piłce nożnej- orlik ⚽️

8 kwietnia 2024 r.  reprezentacja naszej szkoły udała się na turniej piłkarski do Kaźmierza. Turniej został rozegrany na orliku w systemie każdy z każdym. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn: SP2 Szamotuły, SP3 Szamotuły, SP Grzebienisko, SP Kaźmierz oraz SP3 Wronki.
Naszą szkołę reprezentowali: Leon Rudy, Bartosz Szukała, Antoni Nowak, Dawid Nowak, Hubert Kałużyński, Tobiasz Kurasz, Kryspin Morawiec, Adam Runowski, Dawid Szymaniak, Dawid Koza, Marcel Łudziński i Nikodem Werner.
Cieszymy się z kolejnego sukcesu uczniów klas sportowych naszej szkoły. Chłopcy będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych. Zdjęcia na szkolnym FB

Fabian Myszkowwski

Odwiedziny w SP3

Klasa 1a wspólnie z wychowawczynią zorganizowała spotkanie dla dzieci z Przedszkola nr 1 “Bajkowy Świat” we Wronkach. 8 kwietnia odwiedziła nas grupa „Kraina Myszki Miki” wraz z panią Magdaleną Frankiewicz. Już niedługo zerówkowicze zakończą swoją przedszkolną przygodę, więc starsi koledzy i koleżanki z Polnej postanowili, że pomogą im zapoznać się z wyzwaniami jakie czekają ich w nowym roku szkolnym. Podczas spotkania pierwszoklasiści sprawdzili, czy goście są gotowi na rozpoczęcie nauki w szkole. Wspólnie rozwiązywali zadania matematyczne wymagające kreatywności, a z pomocą chusty Klanza ćwiczyli znajomość języka angielskiego, a także sprawność fizyczną. Na zakończenie spotkania zwiedzili naszą szkołę, dowiedzieli się kim był Zbigniew Herbert i zobaczyli sztandar naszej szkoły.
Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia we wrześniu!!! Zdjęcia na naszym FB

Natalia Kaszkowiak-Colombo