Eco-run na Polnej!

Eco-Run

Rywalizacja ta opiera się na idei plogging-u i skierowana jest do dzieci i młodzieży. Nowa dyscyplina sportowa rodem ze Szwecji podbija serca biegaczy. Plogging, bo o nim mowa łączy w sobie rekreacyjne bieganie po okolicy (jogging) ze zbieraniem śmieci (szwedzkie plocka – podnosić). Plogging to połączenie dwóch popularnych trendów

- bycie fit i bycie eko, dbanie o siebie, z dbaniem o środowisko. W mediach społecznościowych adepci ploggingu chwalą się czystą okolicą i pełnymi workami. Na Facebooku powstają wydarzenia w ramach których ploggerzy łączą się, aby wspólnie posprzątać lasy, parki i plaże.
My również podjęliśmy wyzwanie ! Dziękujemy za nominację Zespołowi Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach.
Mamy wielką nadzieję, że moda na tę aktywność prędko nie przeminie. Uczniowie naszej szkoły :Kasia, Patrycja, Ania, Daria, Tymek, Tosia i Stanisław nominują Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach oraz 5 Wroniecką Drużynę Harcerską "Czerwone Berety" im. 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Zapraszamy do zabawy! Do dzieła Kochani!

Karolina Barłóg, Katarzyna Giersberg-Oleksiak, Bogna Kmita