Mistrzowie powiatu!

25.11.2021 w Szamotułach odbyły się Powiatowe Zawody w Futsalu (Halowa Piłka nożna).  Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy  V i VII sportowej: Oskar Baranowski, Ksawery Drożyński, Damian Czaprański, Jan Hagno, Tomasz Konieczny, Tobiasz Maciejewski, Marcin Obst, Cyprian Skrzypczak, Aleksander Twardowski.

Wieczór filmowy

25 listopada w naszej szkole miał miejsce wieczór filmów z dreszczykiem. Uczniowie z różnych klas spotkali się w godzinach wieczornych, żeby razem obejrzeć emocjonujący film. Wspólnie wybraliśmy horror ,,To”. Seansowi towarzyszyły chwile grozy, ale i śmiechu, Nim się obejrzeliśmy, film dobiegł końca a my w dobrych humorach wróciliśmy do domu. Dziękujemy Pani Wituskiej oraz Pani Barłóg za pomoc w organizacji wydarzenia oraz opiekę nad nami.

Julia Turowska – Samorząd Uczniowski

Dzień Pluszowego Misia

W piątek (26.11) w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie mogli robić sobie zdjęcia przy specjalnie udekorowanych przez Samorząd Uczniowski ściankach.  Długie przerwy umilały nam piosenki o misiowej tematyce  .  Odbyło się również losowanie pluszowego miśka. W tym roku szkolnym szczęśliwym właściciele pluszowego koali został uczeń klasy 8s. Kilka zdjęć

Sandra Bukowska, Joanna Sip

Edukacja prozdrowotna dla klas pierwszych

W ubiegły poniedziałek (22 listopada) nasza grupa z klasy Vs, która uczęszcza na zajęcia rozwijające kreatywność, wystąpiła z ciekawym projektem. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami mogli  uczestniczyć w przedstawieniu pod tytułem: „Witaminki z naszej rodzinki”, które wcześniej przygotowywaliśmy pod opieką naszej wychowawczyni P. Lidii Kremer.
Przedstawienie miało na celu promowanie zdrowego odżywiania poprzez wesołe scenki, rymowanki i  prozdrowotne hasła. Samodzielnie przygotowaliśmy stroje i rekwizyty do ról Kucharki, Straganiarki, Uczniów i Narratora. Na zakończenie każdego występu koleżanka Alicja w roli Pani Jesieni, zadawała widzom „warzywne” zagadki.

1 2 101