REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH 2021/2022

Rekrutacja do klas pierwszych rozpoczyna się 11 marca 2021 r.

W tym roku nabór do szkół Gminy Wronki prowadzony jest systemem elektronicznym Vulcan lub sposobem tradycyjnym – wersja papierowa.

Zgłoszenia (dla dzieci zamieszkujących w obwodzie szkoły) oraz wnioski (dla dzieci spoza obwodu) będą dostępne:

Rekrutacja do klasy IV oddziału sportowego

Dyrektor i nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta zapraszają wszystkich chętnych Uczniów do wzięcia udziału w testach do klasy IV oddziału sportowego o profilu piłka nożna i piłka siatkowa na rok szkolny 2021/2022.

Testy sprawnościowe odbędą się 08.04.2021 r. o godz. 18.00 w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Polnej 5 we Wronkach.

Czy pizza może być zdrowa?

Tak. Do tego wniosku doszli uczniowie klasy pierwszej, którzy w ramach Światowego Dnia Pizzy po żywej dyskusji postanowili „przyrządzić” zdrową wersję tego znanego na całym świecie dania. Plasterki ogórka, czerwone pomidorki, pomarańczowe papryki i purpurowe cebule sprawiły, że znany fast food zmienił oblicze.

Ach ten karnawał…

Za nami okres karnawałowych imprez i zabaw. Uczniowie klas pierwszych i drugich wykorzystali  ten czas na wykonanie bogato zdobionych masek, które przydały się do upiększenie karnawałowych kreacji. Nasza szkoła na kilka chwil zamieniła się w bajkową krainę wypełnioną bohaterami bajek, legend i postaci realnych. Spidermann okuty pajęczyną tańczył z księżniczką Elzą, stróż prawa strzegł spokoju Królowej Śniegu.

Haruki Murakami

„Ptaszki nieustannie przesuwały się z miejsca na miejsce, jakby zmieniały nuty na pięciolinii.”

Taki krajobraz możemy obecnie zaobserwować w pobliżu ogrodu etymologicznego „Herberciaki -owadziaki” na Polnej. Wszystko za sprawą uczniów z klasy 1 „A”, którzy ulepili sześćdziesiąt ziarnistych kul dla ptaków. Za oknem sroga zima, to dobry czas, aby pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom. Wystarczy solidne przygotowanie do zajęć, trochę chęci i zaangażowania. Nasi uczniowie już wielokrotnie pokazali, że „przyroda” może na nich liczyć.

1 2 85