Aktualności

Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

0
Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

21 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXV Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej PCK w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Dąbrowie k. Pniew. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół podstawowych i 5 gimnazjów z powiatu szamotulskiego.

Konkurs podzielony został na dwa etapy. Najpierw uczniowie rozwiązywali indywidualnie test ekologiczny, a zdobyte punkty zostały zsumowane. W drugim etapie zespoły wyruszyły w teren. Tam ich zadaniem było rozpoznawanie wybranych gatunków roślin oraz ich charakterystycznych cech.
Naszą placówkę reprezentowali gimnazjaliści w składzie: Zofia Kujawa z klasy 3b, Julita Kubiś z klasy 3b oraz Marek Regdosz z klasy 3d. Zabawa była przednia, a samo urokliwe miejsce zrobiło na nas ogromne wrażenie.
Wroniecka drużyna okazała się bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów. Gratulacje dla zwycięzców oraz Pani Beaty Pyzik, która przygotowywała uczniów do spotkania.
Nagrody wręczał burmistrz Jarosław Przewoźny, Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Andrzej Grzeszczyk oraz specjalista d.s. łowiectwa z Nadleśnictwa Pniewy Michał Idczak.

opiekun Katarzyna Giersberg- Oleksiak

Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

 

Mamy Sztandar!

Poprzedni artykuł

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

Następny artykuł