Aktualności

Pamiątki po Agnieszce Bartol już w Chojnie!

0
Przekazanie pamiątek po Agnieszce Bartol

Przekazanie pamiątek po Agnieszce Bartol

W czasie V Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Chojnie, poświęconego Agnieszce Bartol, mogliśmy przekazać pamiątki, które znajdowały się w naszej szkole. 26 lat temu, w maju 1992 roku zainicjowałam otwarcie sali nr 3 imienia Agnieszki Bartol, mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 3

im.Władysława Broniewskiego we Wronkach, w której pracowałam jako nauczyciel. To właśnie uczennicą tej szkoły była Agnieszka, a ja miałam ogromną przyjemność ją uczyć. Przez wiele lat pielęgnowaliśmy pamięć o wspaniałej, młodej poetce, jaką była Agnieszka, nawet wtedy, gdy Szkoła Podstawowa nr 3 w wyniku reformy oświaty przeistoczyła się w Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta. Organizowaliśmy konkursy recytatorskie, wystawy plastyczne, spotkania i wieczornice, wszystko po to, by kolejne pokolenia pamiętały o Agnieszce.

Dzisiaj z wielką przyjemnością przekazuję Waszej szkole część naszego dzieła pamięci, a razem z nim odpowiedzialność za pamięć o młodej poetce z Wronek. Wśród pamiątek znajdują się: dwa portrety, jeden z nich narysowany przez koleżankę z klasy Patrycję Kaszyńską, fotografie z gazetki ściennej, a także kronika sali, w której zanotowano najważniejsze wydarzenia.

Życzę Wam,aby postać Agnieszki była dla Was inspiracją do dobrych i pięknych czynów.

Marieta Mikołajczak

Przekazanie pamiątek po Agnieszce Bartol

Słowami Zbigniewa Herberta

Poprzedni artykuł

Mamy Sztandar!

Następny artykuł