Aktualności

Pokaz Projektów Edukacyjnych

0
Pokazy projektów edukacyjnych 2017

Pokazy projektów  edukacyjnych 2017 Każdy uczeń naszej szkoły wie, że musi wykonać projekt gimnazjalny. Z tej okazji 21 marca bieżącego roku w naszej szkole po raz kolejny miała miejsce publiczna prezentacja projektów, które miały ukazać młodszym kolegom, że przedmioty takie jak chemia, fizyka, biologia czy historia są ciekawe i warto wzbogacać swoją wiedzę przez doświadczenia.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z klasy 2a. Pokazali, że chemia to nie tylko nudne pierwiastki, które trzeba umieć, ale także przedmiot, który może fascynować. Poprzez ciekawostki i eksperymenty udowodnili, że chemia jest interesująca. Zademonstrowali nam: czarne węże faraona, zegar jodowy, wieże gęstości, lampę lawę oraz jak doświadczalnie można sprawdzić zawartość tlenu w powietrzu i co to jest ciecz nienewtonowska. Następna grupa uczniów z klasy 2e zademonstrowała równie ciekawe doświadczenia z dziedziny fizyki, a mianowicie: zjawisko odrzutu, ciśnienia wywierane na gumowe baloniki (balonowy szaszłyk, łóżko fakira), ruch ciał podczas spadku swobodnego, napięcie powierzchniowe na mleku, konwekcyjny świecznik, równowagę zabawki „Wańka-wstańka”, zjawiska odbicia w kalejdoskopie, siły sprężystości (schodzący dzięcioł, powracająca puszka), gęstości różnych cieczy oraz cymbałki z butelki. Po tym pokazie pałeczkę przejęła grupa projektowa z historii, która uświadomiła nam, iż stare cywilizacje pomimo braku dostępu do internetu i informacji, które my posiadamy dokonały bardzo ważnych odkryć, a ich wynalazki mają zastosowanie również w naszych czasach. Tutaj dodam, że tę część projektu wykonali uczniowie z klas pierwszych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za inspirujące pokazy, nauczycielom p. Patrycji Wituskiej, p. Monice Kowalskiej oraz p. Mariecie Mikołajczak za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach. Poprzeczka z roku na rok stawiana jest coraz wyżej i już dziś czekamy, co dzisiejsze klasy pierwsze przygotują za rok.

FOTOREPORTAŻ z pokazu wszystkich projektów

Opisała i sfotografowała Aleksandra Paździorek

Grupa projektowa z klasy IIb w składzie Dawid, Marta, Oliwia, Patrycja i Eryk przygotowała projekt edukacyjny z okazji Międzynarodowego Dnia Lasu (21 marca), Projekt nosił tytuł „Kalendarz Celtycki – Jakim jesteś drzewem?”.
Celem projektu edukacyjnego było zapoznanie młodzieży gimnazjum z kulturą Celtów, ludu, którego życie ściśle było związanie z przyrodą. Od najdawniejszych lat, w najstarszych przekazach przypisywano drzewom bardzo bogatą symbolikę mówiącą o wpływie drzew na ludzkie życie. Mniej więcej dwa tysiące lat temu Druidzi – przedstawiciele zamkniętej kasty strzegącej tajników tradycyjnych wierzeń i obrzędów celtyckich, dla których las był naturalnym środowiskiem i źródłem wiedzy, wysnuli teorię, że opiekunem każdego człowieka jest drzewo,z którym związany jest podobieństwem i cechami charakteru.

Jakim jesteś drzewem? Sprawdź, oglądając pokaz projektu w holu szkoły – na parterze.

Międzynarodowy Dzień Liczby π

Poprzedni artykuł

Ważna Informacja!!!

Następny artykuł