Aktualności

Premiera książki

0
Koronczarki z bajki

W grudniu w naszej szkole odbyła się premiera książki pt. ”Koronczarki z bajki”, która powstała dzięki twórczemu zaangażowaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach i Koronczarek Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wronkach.

Kilka międzypokoleniowych spotkań zaowocowało ciekawą historią, przepełnioną tradycją i anegdotami z życia wronieckich rodzin, a także bajecznymi ilustracjami wykonanymi przez młodzież, które Koronczarki upiększyły własnoręcznie wykonanymi koronkami.
Prezentujemy Państwu garść uśmiechów, radość tworzenia, przechowywane w sercu opowieści i dziecięce nadzieje. Jest to także zapis fascynującego spotkania ludzi, portretów, wspomnień i opowieści, które przez wiele lat zamknięte były w pudełkach nieokiełznanej wyobraźni. Otwórzcie je śmiało, by wyruszyć razem z nami w podróż do „dawnych” Wronek, na bliskie spotkanie z drugim człowiekiem.
Publikacja powstała dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Szczególnie dziękujemy Koronczarkom, Uczniom, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Wronieckiemu Ośrodkowi Kultury i wszystkim osobom , które na poszczególnych etapach projekty były dla nas wsparciem.

Sabina Jasińska

Świąteczny czas

Poprzedni artykuł

Uczniowie SP3 w 28 Finale WOŚP

Następny artykuł