Tradycyjnie w rocznicę nadania imienia Zbigniewa Herberta naszej szkole, odbył się apel poświęcony Jego pamięci. Tym razem było to widowisko multimedialne przygotowanie przez uczniów klasy I c i I d, pod tytułem “Pudełko zwane wyobraźnią, czyli pierwszaków interpretacja Herberta”. Przygotowując spektakl uczniowie postanowili oprzeć się na motywach antycznych twórczości Patrona i ich współczesnym rozumieniu.
Zostały nakręcone króciutkie filmy “Hermes, pies i gwiazda”, “Stary Prometeusz” i “Koniec mitologii”; wykorzystano też materiały filmowe zrealizowane w ramach projektu “Warsztaty fotograficzne i filmowe”. Poezja Herberta zwizualizowana została filmami nawiązującymi do treści utworów. Dzięki archiwalnym nagraniom TVP 1, Poeta stał się współwykonawcą naszego widowiska.
W przeddzień uroczystości odbył się Konkurs Recytatorski, którego tematem były tym razem eseje Patrona. W konkursie najlepiej wypadli: Paulina Mazańska z II c, Jagoda Folta z I e i Joanna Regdosz z I c. Bezkonkurencyjny jednak był Mikołaj Wieczór z kl. III a, który od trzech lat jest po prostu najlepszym interpretatorem poezji Herberta w naszej szkole (i nie tylko).
Z okazji nadania szkole imienia Zbigniewa Herberta wystąpili uczniowie z klas Ic i Id: Martyna Dudek, Oliwia Kurasz, Agnieszka Łuczak, Olga Paczkowska, Ola Podgórska, Joanna Regdosz, Olga Sobkowiak, Agnieszka Sokołowska, Adrianna Szwak, Agnieszka Urlewicz, Kajetan Nowak, Klaudia Andrzejczak, Dawid Bartkowiak, Roksana Golon, Przemek Konieczny, Cyprian Kropaczewski, Janusz Machaj, Marcin Nowakowski, Gracjan Prętki, Klaudia Smolarkiewicz, Łukasz Starczewski, Mateusz Witelus i Justyna Wrembel. Gościnnie wystąpił Mikołaj Wieczór z klasy III a w wierszu “Pudełko zwane wyobraźnią”. Janek Grupiński z III e wypożyczył nam do filmu swojego psa. Dziękujemy!
W imieniu społeczności szkolnej złożyliśmy wiązankę kwiatów pod TABLICĄ PATRONA.
Bogusława Kmita, Monika Kowalska