Aktualności

Wizyta funkcjonariuszy policji w naszej szkole

0
Wizyta funkcjonariuszy

W środę- 17 kwietnia, klasy pierwsze odwiedzili asp. Jarosław Nawrot oraz sierż. Michał Werner z Komisariatu Policji we Wronkach.
Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym i jej konsekwencji prawnych. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować, będąc ich świadkami. Policjanci przypomnieli wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegli także, iż nieprzestrzeganie prawa może
doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego.
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się co zrobić, żeby zostać policjantem, na czym polega praca policjanta a także poznać podstawowe elementy wyposażenia funkcjonariuszy policji. Zdjęcia -na FB

Katarzyna Giersberg-Oleksiak

Konkurs fotograficzny – “Zamień się w bohatera z ulubionej książki”

Poprzedni artykuł

List gratulacyjny dla Milany i Dawida

Następny artykuł