Aktualności

Z wizytą u pszczelarza

0
U pszczelarza

Uczniowie klasy 1 A zostali zaproszeni na lekcję przyrody przez lokalnego pszczelarza Pana Ryszarda Grenzowskiego. W ramach spotkania uczniowie poznali podstawowy sprzęt służący do hodowli pszczół, obejrzeli wnętrze ula, szukali królowej pszczół, poznali różnicę w budowie ciała robotnic i trutni i uzyskali odpowiedzi na wiele frapujących pytań. Degustacja pyłku kwiatowego, miodu i przymierzanie stroju pszczelarza zwieńczyły to niezwykłe spotkanie. Wielu z naszych uczniów zadeklarowało chęć stworzenia własnej pasieki. Być może wkrótce dołączą do grona lokalnych pszczelarzy i przyczynią się do ochrony i wsparcia tych niezwykle pożytecznych owadów. Serdecznie dziękujemy Panu Ryszardowi za zaproszenie, a Państwu Marioli i Rafałowi Grupie za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Kilka zdjęć

Sabina Jasińska, Anna Kowalska

Wronki – miasto wyśnione

Poprzedni artykuł

Niebieskie Motyle

Następny artykuł