Aktualności

II B i II D w RCPU w Rogoźnie

0
rogzno BD 5

rogzno BD 5W dniach 22 – 26 września 2014 r. młodzież z klas II B i II D przebywała (w ramach Zielonej Szkoły) w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rogoźnie. Misją Centrum jest wspomaganie wychowawczej funkcji szkoły i rodziny

a celem jest realizacja programów profilaktycznych, edukacyjnych i wychowawczych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki uzależnień oraz szeroko pojętej interwencji kryzysowej, promowania zdrowia i aktywnych form wypoczynku (http://www.rcpu.pl/). Poza zdobywaniem wiedzy na temat uzależnień i zagrożeń z nimi związanych, młodzież uczestniczyła także w zajęciach rozwijających umiejętność komunikacji, wzmacniających zainteresowanie nauką, promujących diety i zdrowe odżywianie, kształtujących trudną sztukę tolerancji. Szczególnym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne, na ktorych uczniowie przygotowywali dla wszystkich smaczne dania na podwieczorek. Wiele śmiechu wywoływały też wieczorne quizy, konkursy i tańce, których zadaniem bylo integrowanie grupy.

Katarzyna Giersberg-Oleksiak, Boguslawa Kmita

 

rogzno BD 6 rogzno BD 17 rogzno BD 63 rogzno BD 63

Więcej zdjęć 

Sprzątanie Świata

Poprzedni artykuł

Noc Naukowców 2014

Następny artykuł