Aktualności

II Otwarty Konkurs Recytatorski „Herbertowskie Strofy”

0
II Herbertowskie Strofy

Dzisiaj, 29 stycznia 2024 roku, w auli naszej szkoły odbył się II Otwarty Konkurs Recytatorski „Herbertowskie Strofy”. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy nie tylko uczennice i uczniów z wronieckich szkół, ale również z okolicznych miejscowości.
W związku z obchodami 20. rocznicy nadania naszej szkole imienia Zbigniewa Herberta uczestniczki i uczestnicy w tej edycji musieli zmierzyć się z niełatwym zadaniem recytacji tekstów poetyckich i prozatorskich patrona naszej szkoły.
Jury w składzie: p. Barbara Nowierska, p. Robert Dorna, p. Łukasz Majchrzak oraz p. Piotr Nowak przyznało następujące nagrody: 
W kategorii klas IV-VI:

  • nagroda główna: Iga Antoszewska z naszej szkoły,
  • I wyróżnienie: Cyryl Gularek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach,
  • wyróżnienia: Miłosz Anioł ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach, Maja Juraszek ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach oraz Jan Komin ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach.

W kategorii klasy VII-VIII:

  • nagroda główna: Stanisław Pyzik ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi,
  • wyróżnienie: Hanna Regdosz z naszej szkoły.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a my już rozpoczynamy przygotowania do III edycji naszego konkursu.
Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Wronki za objęcie patronatem naszego wydarzenia.
Szczególne podziękowania składamy Urzędowi Miasta i Gminy Wronki oraz Radzie Rodziców przy naszej szkole za dofinansowanie konkursu.
Firmie Sound & Light dziękujemy za wypożyczenie podestu, na którym recytatorki i recytatorzy mogli się zaprezentować. Fotorelacja

Paweł Bocian

“Gang Śmieciaków” na Polnej

Poprzedni artykuł

Wyjazd na łyżwy

Następny artykuł