Aktualności

Dawne rzemiosła – 6s w Muzeum

0
Wycieczka do muzeum

15 grudnia tego roku klasa 6s podczas 3 pierwszych lekcji wybrała się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Wronieckiej, które znajduje się tuż obok rynku w budynku biblioteki.  W trakcie zwiedzania dowiedzieliśmy  się wiele o dawnych zawodach takich jak: kowal, rymarz, bednarz czy nawet stolarz lub rzeźnik. Zobaczyliśmy jak kiedyś wyglądały te rzemiosła oraz jakich narzędzi używali rzemieślnicy, a do tego sami mogliśmy spróbować użyć niektórych z tych narzędzi. Po zapoznaniu się z tym niewielkim lecz cudownym muzeum podzieliliśmy  się na 2 grupy i  zaczęliśmy ubijać  własne masło w maselnicy jak za dawnych czasów. Po krótkiej chwili ubijania mieliśmy już  sporo masła i trochę maślanki. Na koniec tej krótkiej wycieczki mogliśmy zajadać się chlebem i bułeczkami   z naszym  ręcznie robionym masełkiem  oraz spróbować  pysznej maślanki.Wszystkim bardzo się podobało i zapewne za jakiś czas tam wrócimy zobaczyć kolejną wystawę. Fotorelacja

Lidia Kremer

Lukrowo i kolorowo

Poprzedni artykuł

Akcja “Gwiazdor”

Następny artykuł