Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej i Otrzęsiny

0
den otrzesiny16 3

den otrzesiny16 3

Dnia 14 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  Z tej okazji klasy II a, II b i II d oraz Samorząd Uczniowski przygotowały przedstawienie pt. “Szkoła w krzywym telewizyjnym zwierciadle”.  Pilotem telewizora operowały Marysia i Martyna

a na  jego wielkim ekranie obejrzeliśmy znane programy telewizyjne w szkolnym wydaniu.  Był tam reportaż, pokaz mody, wiadomości telewizyjne itp. Po spektaklu Samorząd Uczniowski złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielem i pracownikom szkoły. 

Tego dnia odbyła się też otrzęsiny klas pierwszych czyli przyjęcie ich w poczet uczniów naszego Gimnazjum. Tematem przewodnim imprezy było wojsko; plutony przeszły “chrzest bojowy”. Musiały udowodnić swoją siłę i odwagę w różnych konkurencjach. Poborowi – szeregowcy pod dowództwem swoich wychowawców musieli najpierw solidnie napracować się by dostać się do naszej jednostki. Na wstępie, po przemarszu przy wojskowej muzyce, sztab jurorski ocenił inwencję twórczą pierwszaków w doborze strojów, przygotowaniu sztandarów i hymnów klasowych. W dalszej części rywalizowano w wielu konkurencjach. Chyba jedną z najbardziej zabawnych była musztra. Poborowych poddano również emisji głosu: konkurencja polegała na zaśpiewaniu jednej piosenki żołnierskiej. Był bieg w umundurowaniu, wyścig w tunelu, obieranie ziemniaka, wykonanie centymetra wojskowego, tor przeszkód w ciemno, no i oczywiście picie mleka. Była też konkurencja dla wychowawców, którzy w 30 sekund musieli wypisać w warunkach polowych największą ilość imion i nazwisk swoich wychowanków. Zabawa była przednia, wszystkie klasy pierwsze spisały się na medal i po złożeniu uroczystej przysięgi zostały wcielone do jednostki naszego Gimnazjum.

Przysięgę na wierność jednostce złożyła również nowa wicedyrektor szkoły pani Dorota Babik, wzbudzając tym aplauz wszystkich zebranych. Uroczystość uświetnił występ formacji tańczących dziewczyn – żołnierzy. Wszystkie klasy walczyły dzielnie, niestety zwycięzca jest tylko jeden, w tym roku została nią klasa I e, która z rąk pani dyrektor otrzymała czek – jeden dzień wolny od odpytywania i tak jak pozostałe klasy pierwsze nagrodzona została słodkimi upominkami.
Otrzęsiny klas pierwszych przygotowali i dzielnie przeprowadzili podoficerowie z klas III a, III b i III d. Dziękujemy za fajną zabawę.

Lidia Kremer, Samorząd Uczniowski, zdj.Ola Sawala III c i Zuzia Wojcieszak II E

den 1 den 2 den 3 den 4
den 5 den otrzesiny den otrzesiny16 1 den otrzesiny 2
den otrzesiny 3 den otrzesiny 9 den otrzesiny16 3 den otrzesiny16 2
den otrzesiny16 5 den otrzesiny 11 den otrzesiny 12 den otrzesiny 13
den otrzesiny 14 den otrzesiny16 6 Więcej zdjęć…  

Pożegnanie Lata Klasy II D

Poprzedni artykuł

Koncert Duo Ruach

Następny artykuł