Spotkanie z Dietetyczką

detetyk 6

detetyk 612 grudnia uczniowie naszego Gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w prelekcji prowadzonej przez Panią dietetyk, doktorantkę Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Joannę Grupińską. Podczas spotkania dowiedzieli się jak wiele zagrożeń związanych jest z niewłaściwym odżywianiem,

jak wygląda właściwa, dobrze zbilansowana dieta, a także o tym jak duże znaczenie ma aktywność fizyczna na zdrowie oraz piękną sylwetkę. Pani dietetyk szczegółowo opisała zaburzenia odżywiania, które bardzo często mają swój początek w wieku dojrzewania. Ponadto przypomniała cechy piramidy żywieniowej, z którą każda klasa miała okazję się zapoznać w poprzednich tygodniach podczas lekcji biologii. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Aktywna szkoła- Aktywny uczeń.

Pani Dietetyk spotkała się także z Rodzicami naszych uczniów – 10 grudnia 2014 r.

Alicja Kochańska-Swaryczewska

detetyk 5