Aktualności

Dzień Drzewa u pierwszoklasistów

0
Dzień Drzewa u pierwszoklasistów

12 października w ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa uczniowie klasy 1a posadzili piękna akację. Celem akcji jest służba drzewom oraz popularyzacja ich znaczenia w biosferze. Uczniowie swoim działaniami chcieli również podnieść świadomość ekologiczną w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu Ziemi. Wspólnymi siłami, z dużym zaangażowaniem postanowili zmienić swój kawałek przestrzeni. Radość z działania i dobroć płynąca z serca naszych najmłodszych uczniów z całą pewności wpłynie pozytywnie na aklimatyzację rośliny w naszym szkolnym „ogródku”.
Sadzenie akacji było zwieńczeniem tygodnia przygód z drzewami, w ramach których uczniowie rozwiązywali quizy, uczestniczyli w spacerach przyrodniczych i wykonali piękne prace plastyczne.
Ostatnim etapem naszego działania będzie nadanie imienia naszemu drzewu. Najpierw jednak sprawdzimy listę najbardziej popularnych imion w Polsce.

Sabina Jasińska, Anna Kowalska

 

Dzień Drzewa u pierwszoklasistów Dzień Drzewa u pierwszoklasistów Dzień Drzewa u pierwszoklasistów
Dzień Drzewa u pierwszoklasistów

Instrukcja Przed Egzaminem Gimnazjalnym

Poprzedni artykuł

Od Uczniów – z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Następny artykuł