Aktualności

Światowy Dzień Walki z AIDS

0
Światowy Dzień Walki z AIDS 2018

Światowy Dzień Walki z AIDS 2018

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Z okazji tego dnia w naszej szkole 4 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS, zorganizowany przez p. Beatę Pyzik i p. Agnieszkę Wydartą.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością zagadnień z zakresu wiedzy dotyczącej HIV i AIDS. Potrafili wskazać sytuacje ryzykowne i niebezpieczne, wiedzieli kiedy należy wykonać test, znali fazy i objawy zakażenia, bez problemu obalali popularne mity na temat AIDS. Dopiero dogrywka pozwoliła wyłonić zwycięzców. I miejsce w konkursie zajęła Leticja Wallicht 7d, II miejsce Wiktoria Rzepa 7d, III miejsce – Zofia Gorzkowska 8a, wyróżnienie przyznano Zofii Zielińskiej 7a.

Agnieszka Wydarta

Spotkanie z kuratorem rodzinnym

Poprzedni artykuł

Lekcja WOS u Burmistrza

Następny artykuł