Aktualności

Edukacja prawna w szkole

0
Spotkanie z kuratorem sądowym

W dniach 13 i 14 lutego uczniowie kl. VII i VIII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach, które poprowadziła  Pani Katarzyna Major – kurator zawodowy przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach. Spotkanie odbyło się w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki, a dotyczyło edukacji prawnej.

Uczniowie wymienionych klas mieli okazję porozmawiać z Panią kurator o zagrożeniach i konsekwencjach, również prawnych, wynikających z  ryzykownych zachowań, z którymi młodzież często eksperymentuje, szczególnie w czasie pozaszkolnym. Spotkania odbywały się w małych grupach, co sprzyjało zbudowaniu bliższego kontaktu z prowadzącym i możliwości zadawania pytań.

Maria Kęsy

Konkurs ortograficzny 2020

Poprzedni artykuł

Walentynki, nie tylko dla zakochanych

Następny artykuł