Aktualności

Fascynujący świat Lumina Park

0
Lumina Park

14 grudnia br. klasy IV s i Vs ze swoimi wychowawcami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do Parku Iluminacji – Lumina Park – Poznań.
Przy wejściu na trasę Magicznego Lasu każdy z uczestników otrzymał ilustrowaną mapę, która prowadziła nas trasą tego świetlnego parku i pozwalała równocześnie odkrywać tajemnice najpiękniejszych drzew znajdujących się w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W starej części Ogrodu, na Polanie Edukacyjnej, przygotowane zostały dodatkowe iluminacje świetlne, a także punkty gastronomiczne i dodatkowe atrakcje dla dzieci.
Największą atrakcją Lumina Parku jest Drzewo Życia.
Można odnieść wrażenie, że obcuje się z ogromnym drzewem, do którego oświetlenia zużyto około 100 tysięcy punktów świetlnych. Licząca 1,5 kilometra ścieżka została podzielona na strefy tematyczne. Spacerując nią natrafiliśmy  na rośliny, oświetlone drzewa, ale też zabawki czy słodycze. W Magicznym Lesie ukrył się np. bajkowy Jeż w Jeżynach, Ciastek, Biały Duch lub ogromny cukierek.
Poznając drzewa różnych kontynentów, mogliśmy równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi. W czasie spaceru dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących drzew rosnących w Ogrodzie, podanych w przystępny sposób zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych pasjonatów dendrologii.
Po spacerze zgłodnieliśmy i wspólnie udaliśmy się do McDonalds na „małe co nieco”.
Wróciliśmy do domu w świetnych humorach z wielką ilością wrażeń.

Basia Kalitka

Konkurs na świąteczne karaoke rozstrzygnięty!

Poprzedni artykuł

Zapraszamy na Jasełka

Następny artykuł