Aktualności

Gmine Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości

0
Święto Niepodległości 2018

Święto Niepodległości 2018

Gminne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości rozpoczęły się Mszą w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz i zakładów pracy.  Następnie wszyscy udali się na przemarsz ulicami Wronek.

Skladano kwiaty pod pomnikami związanymi z odzyskaniem niepodległiości a WSH Historica zainscenizowało scenki dotyczące historii naszego miasta. Reprezentantem Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa w obchodach Narodowego Święta Niepodległości był Poczet Sztandarowy (Daria Ptak, Patrycja Piasek, Mikołaj Bombała) i Poczet Kwiatowy (Dominika Kulupa, Anna Kowalska, Kacper Wylegała), który wraz z opiekunką p. Patrycją Wituską przemaszerował ulicami miasta i złożył kwiaty pod pomnikiem Cyryla Sroczyńskiego – pierwszego Burmistrza Niepodległej Polski.

Nasi uczniowie brali również udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, który odbył się po południu w sali Wronieckiego Ośrodka Kultury. Z pięknie zaśpiewanymi pieśniami patrotycznymi wystąpili: Julia Budniok, Natasza Byczyńska, Tamara Byczyńska, Marysia Dąbrowska, Wiktoria Dobierska, Tomasz Dwóżnik, Gabrysia Irzykowicz, Maja Kwiatek, Filip Maciejewski, Zuza Podgórska, Daria Ptak, Amelia Sieczka, Julia Socha i Julia Śrama. 

Wszystkim uczestnikom gminnych obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości składamy serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły w Gminych Obchodach Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Święto Niepodległości 2018 Święto Niepodległości 2018 Święto Niepodległości 2018 Święto Niepodległości 2018
Święto Niepodległości 2018 Święto Niepodległości 2018 Święto Niepodległości 2018 Święto Niepodległości 2018

 

 

Siatkówka dziewcząt

Poprzedni artykuł

Karolina Radziszewska …

Następny artykuł