Aktualności

Kamila Kampa „Dojrzewa owoc”

0
O trwałości wspomnień...

„Trwałość wspomnień daje nam wytrwałość w życiu…”

Przekonali się o tym uczniowie klasy 1 A, którzy w trakcie nauki online podjęli się trudnego wyzwania i pisali pamiętniki. Każdego dnia rozłąki z koleżeństwem i szkołą notowali jedno zdanie podsumowujące najważniejsze wydarzenia dnia. Praca nad doskonaleniem techniki pisania, formułowania myśli i komponowania zdań zaowocowała ciekawymi zapiskami, które dla niektórych uczniów być może okażą się pierwszymi krokami na drodze do tworzenia „literatury”. Radość pisania przeplatająca się z trudem systematycznego działania doprowadziła do stworzenia ponadczasowej pamiątki z okresu pandemii. Praca uczniów została nagrodzona dyplomami uznania, książkami i drobnymi upominkami. Największą satysfakcją okazała się jednak możliwość wymiany doświadczeń i wzajemne czytanie zapisków. Wytrwałość najmłodszych uczniów naszej szkoły w prowadzeniu zapisków potwierdza sens proponownia dzieciom zadań, dzięki którym „przekraczają swoje granice”. Dla nas nauczycieli efekty tej pracy stają się motywatorem do wspierania i  towarzyszenia uczniom na drodze do rozwoju

Sabina Jasińska, Anna Kowalska

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dzień Łamigłówki w SP3

Poprzedni artykuł

Haruki Murakami

Następny artykuł