Aktualności

Igrzyska Dzieci

0
Igrzyska Dzieci

W minioną środę w naszej szkole odbyły się międzyszkolne Igrzyska Dzieci z klas trzecich w popularnych „wyścigach rzędów” przygotowane i przeprowadzone przez wszystkich nauczycieli WF. W tych zawodach wystąpiły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej w Biezdrowie, Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi oraz trzecioklasiści z naszej szkoły w składzie: Maja Ratajczak, Maria Lisowska, Igor Gierak, Franciszek Pachołek, Tomasz Dąbrowski z III A, Gabrysia Pujanek, Lena Pawłowska, Gabrysia Rój, Marcel Kurasz i Wojtek Knapczyk z III B.

Zawody rozpoczęły się występem dziewczynek z zespołu czirliderek, który prowadzi p. Agnieszka Pilarska, po czym również one przeprowadziły taneczną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników igrzysk. W każdym z pięciu wyścigów startowało dziesięcioro uczniów klas trzecich – 5 dziewczynek i 5 chłopców. Sędzią głównym zawodów była nasza p. dyrektor Monika Kowalska, która skrupulatnie i sprawiedliwie przyznawała punkty po ukończeniu każde konkurencji, choć tak naprawdę liczyła się dla dzieci tylko wspólna zabawa i rozwijanie swojej sprawności fizycznej. Podczas igrzysk dużo było emocji i sportowej rywalizacji przy wspaniałym dopingu innych dzieci, które obserwowały zawody z trybun.
Po skończonych wyścigach chłopcy mieli okazję do wspólnych zajęć z piłki nożnej, natomiast dziewczynki mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach siatkarskich.
Po rozgrywkach piłkarskich i siatkarskich nastąpiło podsumowanie Igrzysk Dzieci, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Wszystkie drużyny z poszczególnych szkół otrzymały z rąk p. dyrektor pamiątkowe puchary i dyplomy oraz słodycze ufundowane przez naszą Radę Rodziców. Kilka zdjęć

Leszek Biedziak

Zawody warcabowe

Poprzedni artykuł

Zapraszamy Rodziców na spotkanie!

Następny artykuł