Aktualności

Jak zostać strażakiem!

0
Jak zostać strażakiem?

Naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej z Chojna strażacy: Paweł Kahl, Henryk Szymczak i Jacek Jankowski.Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie i sprzęt strażacki.Dzięki spotkaniu uczniowie wiedzą już, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, zalanych domów, powalonych drzew.Podczas spotkania strażacy przypomnieli dzieciom, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i jak powiadomić służby ratownicze. Przypomnieli również ważne zasady bezpiecznego zachowania w czasie wakacji. Wszystkie dzieci mogły spróbować swoich sił i zmierzyć się z wężem strażackim. Nasi goście nie tylko ciekawie opowiadali o pracy strażaka, ale również odpowiadali na pytania dzieci. Teraz wiemy już, że przygodę w straży pożarnej można rozpocząć już od 9 roku życia. FOTKI

Serdecznie dziękujemy strażakom za spotkanie i podarunki a pani Natalii Mądrawskiej za pomoc w zorganizowaniu spotkania!!!

Sabina Jasińska, Anna Kowalska

 

Piknik z rodzinką

Poprzedni artykuł

Drodzy Ósmoklasiści!

Następny artykuł