Aktualności

Klasa 2 c na wycieczce

0
Wycieczka 2c
W ubiegły piątek klasa 2 c wyruszyła na wycieczkę do Rogalina i Kórnika. Dzieci zobaczyły stare, rogalińskie dęby – Lecha, Czecha i Rusa, które mają już około 700 lat oraz pospacerowały w barokowym ogrodzie wokół Pałacu. Kolejnym etapem wycieczki było Arboretum oraz Zamek w Kórniku. Podczas spaceru pośród kwitnących azalii dzieci rozwiązywały zagadki zawarte w queście, podziwiały ogromne drzewa i odganiały się od setek komarów :). W zamku dowiedzieliśmy się, że Władysław Zamoyski spał na biurku a pod głowę podkładał słownik.

Widzieliśmy też naszyjnik z ludzkich zębów, który hrabia Zamoyski przywiózł z podróży do Australii. Największą atrakcją tego dnia była jednak Biała Dama, która podobno w nocy schodzi z obrazu i spaceruje po zamkowych korytarzach…  Fotki

Joanna Sip-Grochowska

Ja kocham Mamę i Tatę nie tylko od święta

Poprzedni artykuł

Nasza piękna łąka. Podziwiajcie!!!

Następny artykuł