Aktualności

Kolorowa łąka w klasie 2a

0
Kolorowa łąka w IIa

Klasa II A podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej poznawała bogactwo gatunkowe kompleksów roślinnych nazywanych łąkami. Pachnące kolorowe rośliny z kropelkami porannej rosy stanowiły cenną pomoc dydaktyczną. Uczniowie z dużym zainteresowaniem poznawali najczęściej spotykane gatunki roślin zielnych. Bardzo szybko rozpoznawany był mniszek lekarski, pokrzywa, przytulia czepna, niezapominajka, koniczyna, znacznie trudniej bluszczyk kurdybanek, wyka łąkowa, dzika sałata, tasznik. Prezentacja żywych okazów roślinnych, które uczniowie mogą dotknąć, powąchać, sprawia, że nauka nazywana botaniką staje się dziedziną ciekawą i praktyczną, zwłaszcza jeżeli mówimy o ziołach. Edukacja w zakresie rozpoznawania pospolitych roślin, jest jedną z form pomnażania wiedzy o otaczającej nas przyrodzie, która wciąż nas zaskakuje swoim pięknem. Kilka zdjęć

Beata Pyzik

Samorządowcy już na Was czekają!

Poprzedni artykuł

Koleżanki i Koledzy!

Następny artykuł