Aktualności

Konkurs chemiczny 2023

0
Konkurs chemiczny 2023

W miniony poniedziałek 24 kwietnia w sali chemicznej na Polnej zebrali się uczniowie, którzy na początku miesiąca wzięli udział w kolejnej edycji konkursu chemicznego Chemicus. Do rywalizacji przystąpiło czternaścioro uczniów klas ósmych dwóch wronieckich szkół podstawowych, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta.
Uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 33 pytań zamkniętych i otwartych z zakresu chemii nieorganicznej. Zadania wymagały od uczniów nie tylko znajomości zagadnień chemicznych ale też logicznego myślenia i umiejętności matematycznych w zadaniach rachunkowych.
Z testem najlepiej poradzili sobie Jędrzej Rój oraz Paulina Bartkowiak, którzy otrzymali wyróżnienia. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, którzy udowodnili, że chemia to przedmiot ciekawy i warto zgłębiać jego tajniki. Fotorelacja
Uczestnicy konkursu:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach: Gabriela Andrzejewska, Elżbieta Paczkowska, Zuzanna Witkowska.
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach: Paulina Bartkowiak, Kacper Biernacki, Alicja Groś, Kornelia Kin, Natalia Konieczna, Tobiasz Maciejewski, Milena Morysiak, Hanna Przybylak, Jędrzej Rój, Aleksandra Skobel, Marcel Woźny.
Patrycja Wituska

Szkolny ogródek

Poprzedni artykuł

Herbertowskie Strofy

Następny artykuł