Aktualności

Konkurs z genetyki rozstrzygnięty

0
Konkurs genetyczny
Konkurs genetyczny

W listopadzie uczniowie klas ósmych mogli spróbować swoich sił w dość nietypowym konkursie biologicznym. Zadanie polegało na odnalezieniu jak największej ilości powiązań pomiędzy młodą i nowoczesną dziedziną biologii jaką jest genetyką a językiem angielskim. Uczniowie musieli wykazać połączenie tych dziedzin w formie

plastycznej za pomocą plakatu. W łączeniu nauki z formą artystyczną najlepsze okazały się uczennice z klasy 8D Ania Kowalska i Leticja Wallicht, drugie miejsce zajął Mauro Makówka z klasy 8C. Warto było powalczyć, ponieważ nagrodami były oceny celujące z biologii, dodatkowa kropka z tego przedmiotu oraz bilety do kina. W czasie przedświątecznych porządków fajnie będzie odsapnąć w kinie.

Patrycja Wituska

Na wykładzie

Poprzedni artykuł

Prezenty dla zwierząt

Następny artykuł