Aktualności

Korespondencyjna koleżanka, korespondencyjny kolega

0
Korespondencyjna 3a

Uczniowie klasy 3a przez ponad rok korespondowali ze  swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Były długie listy, pocztówki z pozdrowieniami oraz kartki świąteczne. W końcu nadszedł czas na spotkanie. Na nasze zaproszenie, 27 stycznia przyjechali do nas goście z Szamotuł. Na początku zapoznaliśmy koleżanki, kolegów oraz ich opiekunów z naszą codzienną tradycją witania się w różnych językach. Goście chętnie się od nas uczyli, powtarzając słowa powitania m.in. po włosku, ukraińsku, hiszpańsku i łacinie. Później była wymiana drobnych upominków i wspólne śniadanie w formie pikniku. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie oraz pożegnaliśmy się w wielu językach. To był radosny i niezapomniany czas. Mamy nadzieję, że pozostaniemy w kontakcie. Kilka zdjęć

 

Sabina Jasińska, Anna  Kowalska

Szanowni Rodzice uczniów klas ósmych!

Poprzedni artykuł

Walentynki 2023

Następny artykuł