Aktualności

Mój kraj szczęśliwy…

0
100 lat Niepodległej

100 lat Niepodległej

…śpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach podczas uroczystego apelu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dzisiejszy nastrój bardzo trafnie opisał w 1918 r. Jędrzej Moraczewski:

“Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze!”
Nasza społeczność uczniowska przygotowała się do obchodów tak ważnej dla wszystkich uroczystości. W salach lekcyjnych i na szkolnych korytarzach pojawiły się dekoracje nawiązujące do tego święta; wszyscy – uczniowie i nauczyciele, do odświętnych strojów przypięli wykonane przez siebie, biało-czerwone rozetki.

Dokładnie o 11:11, po wprowadzeniu sztandaru szkoły, wspólnie odśpiewany został 4-zwrotkowy Mazurek Dąbrowskiego – tym samym włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej  “Rekord dla Niepodległej”.
Nasze wspólne świętowanie zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Wronki, Pan Mirosław Wieczór, który wraz z nami odśpiewał hymn i powiedział kilka pięknych słów o wolności i patriotyzmie.
Pasjonującą historię odzyskania niepodległości, w równie pięknych, poetyckich słowach, opowiedzieli nasi uczniowie w słowno – muzyczno – tanecznym montażu, który uzmysłowił nam, iż wielkim skarbem każdego narodu jest pamięć i duma ze swej przeszłości.

Świętujmy razem 100-lecie Odzyskania Niepodległości! 

Fotoreportaż z uroczystości

Bogna Kmita, Lidia Kremer, Beata Pyzik, Arlena Stachowiak, Katarzyna Śrama
Dekoracje: Iwona Krzyżanek, Ewa Pilarczyk, Karolina Pospieszna-Firlet, Bogdan Świniarski
Zdj. Karolina Pospieszna Firlet, Paweł Bocian

Apel przygotowali:

Nikola Białek VIIA, Goran Brzózka Vs, Julia Budniok Vs, Natasza Byczyńska Vs, Tamara Byczyńska Vs, Ania Dąbrowska IIIC, Marysia Dąbrowska IIIA, Wiktoria Dobierska IIIC, Zosia Dominiczak IIID, Tomasz Dwóżnik IIIC, Kacper Firlej IIIF,  Zuzia Garstka VIIB, Ola Głucha VIIA, Zosia Gorzkowska VIIIA, Kasper Gucia IIIF, Klaudia Guziak IIIC, Gabrysia Irzykowicz Vs, Maja Jędrzejczak IIIE, Ola Kaczmarek IIIC, Laura Króliczak IIIC, Ola Krzyżaniak VIIA, Marceli Kurowski Vs, Maja Kwiatek Vs, Ania Michalska VIIIA, Agata Miężał VIIIA, Michał Ordon IIIF, Klaudia Paroń VIIB, Zuza Podgórska IIIA, Daria Ptak IIIC, Tomek Regdosz Vs, Gabrysia Roszak VIIB, Natalia Rusin VIIA, Basia Serwata VIIIF, Amelia Sieczka IIIF, Martyna Skrzypczak VIIB, Aniela Słomińska III , Monika Sommerfeld IIIC, Tomek Stołowski VIIIA, Andżelika Szafran VIIB, Ola Szczecińska VIIB, Oliwia Śrama VIIB, Julia Śrama Vs, Jakub Zielonka VIIB

Serdeczne gratulacje i podziękowania!

 

Rekord Dla Niepodległej

Poprzedni artykuł

Siatkówka dziewcząt

Następny artykuł