Aktualności

“Musimy o tym zawsze pamiętać”

0
Narodowe ąświęto Niepodległości 2022

Nasz patron, Zbigniew Herbert pisał, że „naród, który traci pamięć, traci sumienie”. By wypełnić nasz patriotyczny obowiązek, jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Narodowe Święto Niepodległości.
Apele z tej okazji, przygotowane pod kierunkiem p. Ilony Fudali oraz p. Natalii Kaszkowiak-Colombo,  stanowiły okazję do wędrówki w czasie. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie o trudnej podróży Polski do wolności, o wydarzeniach, które dotykały nasz Naród. Mieli też szansę przekonać się, że patriotyzm i wolność to nie są puste hasła. Wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to również odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez całą naszą szkolną społeczność (#SzkolaDoHymnu)
Ogromne podziękowania dla naszych młodych wykonawców, którzy swoimi występami uświetnili ten dzień.
A oto fotorelacja ze szkolnych uroczystości i filmy z apeli.


#SzkolaDoHymnu 2022

Poprzedni artykuł

Dla Niepodległej

Następny artykuł