Aktualności

Nadchodzą Strażnicy Czystego Powietrza!

0
PLAKAT

PLAKAT

Uwaga: nadchodzą STRAŻNICY CZYSTEGO POWIETRZA! Już 5 maja będą w Olszynkach, na wronieckim bulwarze i nadwarciańskiej plaży. Pojawi się dużo atrakcji. Start o 15:15!  

Intensywne użytkowanie środowiska przyrodniczego niezgodne z naturalnymi zasadami i mechanizmami jego funkcjonowania doprowadziło do poważnego kryzysu i naruszenia środowiskowej stabilności życia na Ziemi. Efektami są zachodzące w skali globalnej, regionalnej i lokalnej zmiany przyrodnicze, społeczne i ekonomiczne, które są niekorzystne dla trwałego i zrównoważonego rozwoju cywilizacyjnego. Młodzież Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach w trosce o naturę najbliższej okolicy zgłosiła swój udział w Wojewódzkim Projekcie – “Drzewo Franciszka 2019”

Celem tego regionalnego programu jest podniesienie świadomości ekologicznej oraz zaktywizowanie młodych ludzi do prowadzenia działań na rzecz środowiska w swoich gminach, w dowolnie wybranej przez grupę formie. Tematem, który szczególnie zainteresował młodzież z Wronek było przeciwdziałanie szkodliwym emisjom do atmosfery. Strażnikom Czystego Powietrza ze Szkoły Podstawowej nr 3 bardzo leży na sercu los całej wronieckiej społeczności, szczególnie problem zanieczyszczeń powietrza na terenie naszej gminy. Jako mieszkańcy Ziemi nie mogą pozostawać obojętni na degradację środowiska i zamierzają przedsięwziąć działania w celu poprawienia warunków życia w naszej małej ojczyźnie.

W ostatnich latach we Wronkach zwłaszcza w sezonie grzewczym, oddycha się coraz trudniej. Szara mgła, nasycona bardzo szkodliwym benzopirenem to częste zjawisko w centrum naszego miasta. Jak poinformował młodzież Pan Burmistrz – Mirosław Wieczór, przy okazji wywiadu, który uczniowie mieli zaszczyt przeprowadzić, głównym problemem Miasta i Gminy Wronki jest świadomość oraz mentalność wronczan w kwestii niskiej emisji. Ambitni ekolodzy pragną zapewnić, iż jako młodzi obywatele dołożą wszelkich starań, aby ta świadomość zmieniła się. Zdają sobie jednak sprawę, że walka ze złymi nawykami i przyzwyczajeniami nie jest łatwa. Uważają jednak, że obowiązkiem każdego obywatela, jest ratować otaczającą nas naturę i dbać tym samym o zdrowie nasze i przyszłych pokoleń.

Zapał i duże zaangażowanie młodzieży zasługuje na uwagę oraz aktywne wsparcie ich wysiłków i dążeń. Dopomóżmy zatem młodym pasjonatom skutecznie, efektywnie informować mieszkańców naszej gminy o realnym zagrożeniu i sposobach walki z istniejącym problemem. Bądźmy otwarci na tę społeczną inicjatywę. 

Strażnicy Czystego Powietrza:
Beata Pyzik, Anna Kowalska, Leticja Wallicht, Mikołaj Raś, Tomasz Stolowski, Mateusz Rusin

STRAZNICY 800x420

 

Święto Konstytucji we Wronkach

Poprzedni artykuł

Nagroda dla Janka

Następny artykuł