Aktualności

Nie taki ptasznik straszny jak go malują…

0
Pająki w 5s

We wtorek 30 listopada klasę Vs odwiedził Staś Paczkowski z klasy VIIIc posiadający tarantulę, czyli ptasznika olbrzymiego.
Na początku opowiedział uczniom o swoim włochatym pupilu. Poznaliśmy niezwykłe ciekawostki o tych zwierzętach, dowiedzieliśmy się co ptaszniki jedzą, skąd pochodzą, kto je odkrył itp. Na koniec zobaczyliśmy filmik w jaki sposób tarantula poluje i mogliśmy dotknąć wylinki, czyli zrzuconej skóry.
Na koniec każdy mógł spróbować swych sił w quizie, w którym najlepszych czekała przyjemna nagroda w postaci oceny lub plusa. Chwilę przed dzwonkiem zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Wydarzenie było naprawdę wspaniałe, każdy był zadowolony i choć nie mogliśmy obcować z tym niezwykłym pająkiem, to lekcja była fascynująca. Dziękujemy serdecznie Stasiowi za poświęcony nam czas i podzielenie się swoją wiedzą i pasją.

tekst: Hanna Regdosz
zdjęcia: Pani Beata Pyzik oraz uczniowie klasy 5s

Ptasznik

Już był!!!

Poprzedni artykuł

Uwaga! Wyniki konkursu językowego Recycling? It is clear!/Recycling? Na klar!

Następny artykuł