Aktualności

Nietypowe Zajęcia Wychowania Fizycznego…

0
nietypowy wf 1

nietypowy wf 1Dnia 5 marca 2015r. w ramach zajęć wychowania fizycznego odbyło się spotkanie młodzieży naszego gimnazjum z osobami niepełnosprawnymi czynnie biorącymi udział w sportowym życiu gminy Wronki. Naszymi gośćmi byli Krzysztof Kijek, Jarosław Nowak, Maciej Grzylkowiak oraz Pani Helena Nowak,

pielęgniarka sprawująca opiekę medyczną nad drużyną Czarni Wróblewo oraz Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak ważną rolę w życiu osób niepełnosprawnych pełni sport. Nasi goście opowiedzieli jak wiele zyskali uprawiając różne dziedziny sportowe: dowiedli, że puchary i medale nie są w sporcie najważniejszą nagrodą, lecz wynikająca z niego wola walki, wiara we własne możliwości, pokonywanie kolejnych barier i własnych słabości oraz uznanie, szacunek i sympatia innych osób. Wskazali jak wiele radości można czerpać z aktywności fizycznej oraz przebywania ze swoją drużyną, gdzie solidarność jest wartością nadrzędną. Pani Helena Nowak przedstawiła najważniejsze zasady, których należy przestrzegać, by sport był bezpieczny. Opowiedziała także jak, jako matka osoby niepełnosprawnej postrzega na przestrzeni minionych lat traktowanie osób niepełnosprawnych przez innych ludzi. Zajęcia uatrakcyjnił układ taneczny wykonany przez wszystkich uczestników oraz rywalizacja  na torze przeszkód, która zakończyła się remisem. Obie drużyny nagrodzone zostały słodkim upominkiem.

Anna Biedziak, Alicja Kochańska-Swaryczewska

nietypowy wf 1 nietypowy wf 2 nietypowy wf 3 nietypowy wf 4
nietypowy wf 5 nietypowy wf 6 nietypowy wf 7 nietypowy wf 8

 

 

 

Uwaga! Siatkarska Klasa Usportowiona

Poprzedni artykuł

Dzień Kobiet

Następny artykuł