Aktualności

Noc Naukowców 2018

0
logo nn

logo nn

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Każdego roku w tym samym czasie – w ostatni piątek września – w setkach miast odbywają się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Na kolejną Noc Naukowców,  na Politechnikę Poznańską udała się 28 września naprawdę spora grupa uczniów

naszej szkoły. Mogliśmy przekonać się,  jak działa świat, jak ciekawa może być nauka. Dowiedzieliśmy się, czym naprawdę zajmują się naukowcy i jak wpływa to na nasze codzienne życie. Można było zwiedzić laboratoria, zazwyczaj niedostępne dla publiczności, brać udział w interaktywnych pokazach, lub uczestniczyćw eksperymentach, warsztatach i zabawach edukacyjnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 zawsze chętnie uczestniczą w Nocy Naukowców i udział w tym corocznym święcie nauki jest już od kilku lat wpisany w kalendarz pracy naszej szkoły.

Żródło: https://www4.put.poznan.pl/pl/dla-szkol/noc-naukowcow

Bogna Kmita

 

Filmowa lekcja patriotyzmu

Poprzedni artykuł

Dzień w krawacie

Następny artykuł