Aktualności

Rocznica wyzwolenia Wronek

0
Rocznica wyzwolenia Wronek w SP3

25 stycznia w naszej szkole świętowaliśmy rocznicę wyzwolenia Wronek spod okupacji hitlerowskiej. Była to wspaniała okazja do zapoznania uczniów z historią naszego miasta. Zarys tła historycznego i pożółkłe fotografie wprowadziły nas w nastrój zadumy, a ciekawe quizy i gry wywołały pozytywnego ducha przygody i zabawy. Wyobraźnią błądziliśmy po starych uliczkach miasta, zatapialiśmy się w zieleni nadwarciańskich łąk i poszukiwaliśmy składników, by skomponować tradycyjne, wielkopolskie potrawy. Uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę dotyczącą architektury, przemysłu i kultury naszego rodzimego miasteczka. Wydarzenia zostały podsumowane podarunkami dla dzieci, które zasponsorowali dla nas: Burmistrz Miasta i Gminy Wronki, Dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury i Komendant Straży Miejskiej we Wronkach. Przed nami jeszcze konkurs „Wronki- miasto wyśnione”. Jesteśmy bardzo ciekawi urbanistycznych wizji naszych małych „architektów” Mamy nadzieję, że ta interesująca podróż w czasie zasiała w najmłodszych mieszkańcach naszej gminy ziarno patriotyzmu lokalnego, które „podlewane i pielęgnowane” za pomocą kolejnych wydarzeń szkolnych wykiełkuje i zaowocuje wzorowymi postawami obywatelskimi.

Karolina Firlet-Pospieszna, Sabina Jasińska, Emilia Jęchorek

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dla Babci i Dziadka – od klasy 2A i 2B

Poprzedni artykuł

WOŚP zagrała mimo pandemii

Następny artykuł