Aktualności

VIII E i S w RCPU w Rogoźnie

0
Rogozno 2019

W dniach od 14 do 18 października bieżącego roku uczniowie klas VII s i VIII e pod opieką wychowawców pani Arleny Stachowiak i pani Sandry Bukowskiej oraz opiekuna pana Wojciecha Szałańskiego uczestniczyli w turnusie profilaktycznym Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.

Celem wyjazdu było wzięcie udziału w programach profilaktycznych, edukacyjnych i wychowawczych realizowanych przez RCPU.
W programie pobytu znalazły się między innymi zajęcia:

  1. Profilaktyka uzależnień: alkoholizmu, nikotynizmu, narkomanii + dopalaczy, uzależnienia od komputera i Internetu.
  2. Rozwijanie kluczowych umiejętności życiowych: profilaktyka agresji i przemocy, rozwiązywanie konfliktów, nasze uczucia, tolerancja – co trudno a co łatwo zaakceptować?, uczestnictwo w grupie, rozwijanie umiejętności komunikacji, asertywność – sztuka odmawiania, indywidualność czy konformizm, nauka i pasja, czyli jak zorganizować sobie czas.
  3. Profilaktyczne działania alternatywne: trening twórczości, mini kurs gotowania, sport to zdrowie, zajęcia i zabawy integracyjne.

Uczniowie brali udział w atrakcyjnie przygotowanych i przeprowadzonych warsztatach i zajęciach. Zadania wykonywali z zaangażowaniem i pomysłowością. Realizatorzy zajęć wykazali się kompetencją oraz indywidualnym podejściem do dzieci. Potrafili nawiązać dobry kontakt z uczniami, zachęcić ich do wspólnej zabawy i pracy. W trakcie turnusu dzieci brały udział w mini kursie gotowania „Chwila dla podniebienia”. Przygotowane przez nich wypieki smakowały wszystkim uczestnikom turnusu.  Dodatkowo pobyt w Centrum uatrakcyjniały wieczorne zajęcia integracyjne w czasie których uczniowie uczestniczyli w turniejach: „Koło Fortuny”, „Milionerzy”. Mieli możliwość korzystania z boiska, siłowni zewnętrznej czy placu zabaw. Ostatni wspólny wieczór dzieciom umiliła dyskoteka na wesoło.

Na zakończenie pobytu uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia turnusu z jakże wymownym mottem RCPU w Rogoźnie: „Nie sztuką być lepszym od innych, sztuką jest być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”. FOTOREPORTAŻ

Opracowaly: Arlena Stachowiak i Sandra Bukowska

Dzień z życia….

Poprzedni artykuł

Dziękujemy Strażakom!

Następny artykuł