Aktualności

O Schronisku i Wolontariacie…

0
O wolontariacie

O wolontariacie Wolontariat jest bardzo istotnym elementem funkcjonowania schroniska. Dzięki oddaniu i poświęceniu wolontariuszy los zwierząt w schronisku staje się choć odrobinę lżejszy. Wolontariusze pomagają zwierzętom znaleźć nowe domy dają im poczucie bezpieczeństwa.

18 października 2016 naszą szkołę odwiedziła Pani Natalia Mellen – wolontariuszka Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami oddziału działającego we Wronkach.

Pani Natalia opowiadała o zwierzętach, mieszkańcach schroniska. Zwierzęta te potrzebują zarówno pomocy finansowej, jak też miłości, która nic nie kosztuje. Rzeczy nam niepotrzebne takie jak stare koce, miski, drapaki, leżanki są zawsze w schronisku przydatne. Apelowała o to, byśmy nie pozostawali obojętni wobec złych warunków pobytu oraz niedobrego traktowania zwierząt, często w naszym najbliższym otoczeniu. Uświadamiała nas o potrzebie kastracji i sterylizacji kotów i psów. Przekonywała uczniów naszego gimnazjum o tym, iż zwierzę to nie zabawka i nie jest najlepszym pomysłem na prezent. Oddane i porzucone zwierzę nie rozumie dlaczego właściciel je porzucił i go nie chce. Często na niego nadal czeka.
Zwierzę to nie pluszowy miś, którego można wyrzucić albo wymienić jak się znudzi. Zwierzęta mają uczucia, odczuwają ból i radość. Każdy pies i kot mogą być naszym najlepszym przyjacielem, niepotrzebny jest rodowodowy przyjaciel. Pamiętajmy o jednym: dobro, które dajemy kiedyś do nas wraca.

Aleksandra Paździorek kl. II A

zdj. Monika Kowalska

O wolontariacie O wolontariacie O wolontariacie O wolontariacie

 

 

 

Gratulacje Dla Darii i Larysy

Poprzedni artykuł

Dzień Drzewa

Następny artykuł