Aktualności

Strażnicy Czystego Powietrza

0
Laureaci

11 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły: Anna Kowalska, Leticja Wallicht, Mikołaj Raś, Mateusz Rusin, Tomasz Stołowski zostali Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego – Drzewo Franciszka. W tegorocznej edycji tego konkursu wzięło udział ponad 70 szkół z całej Wielkopolski. Organizatorem konkursu była Fundacja Zakłady Kórnickie.

Młodzież naszej placówki pracowała nad projektem pt. “Przeciwdziałanie niskiej emisji do atmosfery”. Głównymi działaniami jakie podjęli uczniowie w walce o czyste powietrze Wronek i okolic były: wystąpienie podczs sesji Rady Miasta i Gminy Wronki, akcje informacyjne – imprezy “Majówka”, portale społecznościowe, artykuły prasowe, spotkania z młodszymi kolegami i przedszkolakami, relacje z wywiadów z lekarzami, ankiety, apele, prezentacje multimedialne. Wszystkie obszary działań Strażników Czystego Powietrza zostały zebrane w sprawozdanie filmowe. Praca naszych uczniów została nagrodzona podczas Międzynarodowych Targów Ekologicznych – POL-EKO-System w Poznaniu, zajęliśmy drugie miejsce w rywalizacji konkursowej, otrzymaliśmy liczne nagrody rzeczowe i Bon Edukacyjny wartości 3000PLN. Drużyna wraz z opiekunem składa serdeczne podziękowanie za cenną pomoc w realizacji projektu: Radnej pani Agnieszce Ginalskiej oraz rodzicom uczestniczki projektu państwu Monice i Damianowi Kowalskim.

Beata Pyzik

Spotkanie z panią policjantką

Poprzedni artykuł

Zwycięstwo Wojtka

Następny artykuł