Aktualności

Na lotnisku Ławica

0
Wycieczka na lotnisko

Wycieczka na lotnisko 24.01.2018 klasa 4s udała się na wycieczkę edukacyjną do Poznania. Celem wycieczki było poznanie funkcjonowania Placówki Straży Granicznej oraz obycie się z zasadami i przepisami panującymi w porcie lotniczym.

Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się jak wygląda przygotowanie podróżnych do lotu samolotem. W hali odlotów dostaliśmy bilety lotnicze, z którymi odbyliśmy odprawę pasażerską: przeszliśmy przez tzw. bramki, obejrzeliśmy poczekalnię i płytę lotniska, zwiedziliśmy również Placówkę Straży Pożarnej na lotnisku i na koniec udaliśmy się do hali przylotów. Poznaliśmy też psa Straży Granicznej o imieniu Czester, który zajmuje się wykrywaniem substancji niebezpiecznych w bagażach pasażerów.

Uczniowie klasy 4s z zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez funkcjonariusza Straży Granicznej i zapamiętywali przekazywaną przez niego wiedzę, która przyda się podczas podróży samolotem.

Bartosz Hoffmann

Wycieczka na lotnisko Wycieczka na lotnisko Wycieczka na lotnisko 5 Wycieczka na lotnisko 7
       

 

Inny sposób podróżowania

Poprzedni artykuł

Świąteczna wizyta wolontariuszy w Domu Dziecka

Następny artykuł