Aktualności

Terenowa lekcja ekologii

0
Terenowa lekcja ekologii

W miniony czwartek (16 września) klasa 8c miała okazję zwiedzić dwa bardzo ważne obiekty z punktu widzenia użytkowników wody we Wronkach. Chodzi o oczyszczalnię ścieków na Osiedlu Borek oraz stację wodociągów przy ulicy Ratuszowej. Przewodnikami byli pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego, kierownicy Oczyszczalni Ścieków i Działu Wody pani Ewelina Gumna oraz pan Sylweriusz Nowak.Uczniowie zobaczyli m.in. etapy oraz urządzenia służące procesowi oczyszczania  ścieków, miejsce, w którym dokonuje się poboru  i uzdatniania wody a także nowoczesne stanowisko komputerowe, kontrolujące pracę oczyszczalni. Szczególnie pouczający był punkt, w którym na własne oczy zobaczyli rzeczy, które mieszkańcy Wronek wrzucają  do rur kanalizacyjnych.  Wiele miejsca poświęcone było problemowi zmniejszających się zasobów wodnych i konieczności jej oszczędzania. Młodzież poznała z bliska ciekawe, aczkolwiek często trudne zajęcie pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego. Zdjęcia

Patrycja Wituska

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Poprzedni artykuł

Kolorowy świat warzyw

Następny artykuł