Aktualności

To już jest koniec…

0
Zakończenie gimnazjum

…śpiewali uczniowie naszej szkoły 19 czerwca 2019 r. Były odświętne stroje, uroczysta akademia, odebranie świadectw i pożegnanie nauki. W Szkole Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach odbyly się trzy zakończenia roku: najpierw uroczyście pożegnaliśmy pierwszy rocznik ósmoklasistów, potem rok szkolny zakończyli uczniowie klas IV – VII a na koniec mury szkoły pożegnali ostatni gimnazjaliści.

Wiele było powodów, dla których 19 czerwca od rana w hali sportowej często rozbrzmiewały głośne oklaski. Najpierw oczywiście na powitanie wszystkich, którzy na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 się pojawili – czyli dyrekcji i grona pedagogicznego, uczniów  i ich rodziców oraz (na pożegnaniu gimnazjum) – gości specjalnych: długoletnią p. Dyrektor gimnazjum i nauczycieli, którzy od 20 lat w nim pracowali, Burmistrza Miasta i Gminy Wronki i dyrektorów zaprzyjaźnionych wronieckich szkół. Oklaski zabrzmiały również dla uczniów, którzy otrzymali wyróżnienia i nagrody za swoje osiągnięcia i cenzurki. Brawa otrzymali także Ci, którzy ubarwili wszystkie uroczystości śpiewem i recytacją.

Mimo smutku i wzruszeń związanych z zakończeniem szkoły, na dzień rozdania świadectw czeka się cały rok. To nie tylko podsumowanie dziesięciu miesięcy nauki, ale też początek wakacji, podczas których będzie można odpocząć przed pierwszym dzwonkiem oznaczającym rozpoczęcie zajęć w kolejnej klasie czy szkole.

Fotoreportaże najlepiej pokażą przebieg wszystkich uroczystości:

 

Ekologiczny Ekspres – Stop Smogowi

Poprzedni artykuł

To już jest koniec – cz. II

Następny artykuł