Aktualności

Tornado w butelce i inne doświadczenia

0
Doświadczenia fizyczne

Doświadczenia fizyczne24 kwietnia br. z kolegami i koleżankami z klasy II d odwiedziliśmy Dom Dziecka w Szamotułach. Pod opieką p. Moniki Kowalskiej oraz p. Katarzyny Śramy zorganizowaliśmy warsztaty z doświadczeniami fizycznymi pod tytułem: ,,Woda, niezwykła ciecz”.

Dzieci z uśmiechem i zainteresowaniem oglądały wszystkie doświadczenia. Największą jednak frajdą była dla nich to, że sami mogli wszystko dotknąć lub wykonać. Najbardziej naszym młodszym kolegom przypadły do gustu: kubek na obracającej się tacy, nurek Kartezjusza, tornado w butelce oraz kolorowe drinki z cieczy o różnych gęstościach. Pomimo porozlewanej wody wszyscy bardzo dobrze się bawili. Nie brakowało dużej ilości dodatkowych pytań: ,,Jak to się stało?”, “A, dlaczego…?”. Warto było poświęcić czas na przygotowanie warsztatów, by zobaczyć zachwyt oraz radość na twarzach dzieci. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Dominika oraz Zosia, Krysia, Tobiasz, Kacper, Paweł

Doświadczenia fizyczne Doświadczenia fizyczne Doświadczenia fizyczne Doświadczenia fizyczne
Doświadczenia fizyczne Doświadczenia fizyczne Doświadczenia fizyczne  

 

We wronieckich kaloszach…

Poprzedni artykuł

Medale naszych sportowców w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej

Następny artykuł