Aktualności

Hej Wiaruchna!

0
Puszczańskie Godanie

Puszczańskie GodanieKonkurs gwarowy “Puszczańskie Godanie” został zorganizowany przez Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji 24 listopada 2017 r. Wzięłli w nim udział uczniowie ze szkół leżących w obszarze LGD Puszcza Notecka

– z gminy Kwilcz, Międzychód, Sieraków, Chrzypsko Wielkie, Wronki, Ostroróg, Obrzycko. Uczennice klasy II A  opowiedziały o przygodach Laufpómpka, Nadrachu na dachu oraz o tym “Jak Laufpómpek bąki puszczoł a jedyn rojber zez Sierakowa je zbijoł”. 

Zuzanna Podgórska zajęła III miejsce a Patrycja Piasek otrzymała jedną z nagród specjalnych – ufundowaną przez LGD Puszcza Notecka. Gratulacje!

Obie uczennice przygotowywały się pod kierunkiem p. Katarzyny Szablewskiej.

Puszczańskie Godanie Puszczańskie Godanie

 

Wroniecka “trójka” okazała się najlepsza w powiecie

Poprzedni artykuł

Kolejny Sukces Piłkarzy

Następny artykuł