Aktualności

Gminny Turniej Minisiatkówki Dziewcząt

0
Turniej minisiatkowki

Turniej minisiatkowki

W sobotnie przedpołudnie w naszej hali sportowej został rozegrany Gminny Turniej Minisiatkówki Dziewcząt z klas V i IV zespołów dwuosobowych. W zawodach zorganizowanych przez naszą szkołę przy współpracy z MUKS Herbertus uczestniczyły zespoły dziewcząt z “jedynki”, “dwójki” i Nowej Wsi.

W sumie w rozgrywkach siatkarskich wzięły udział aż 24 zespoły – 8 w kategorii piątych klas (r. 2007) oraz 16 w młodszej kategorii. W pierwszej fazie trwały gry eliminacyjne w 6 grupach czterozespołowych systemem każdy z każdym, w przerwie organizatorzy zorganizowali słodki poczęstunek dla dzieci (pączki) oraz kawę i herbatkę dla licznie zgromadzonych kibiców.
Po przerwie turniej kontynuowano w grupach finałowych i tu emocji było jeszcze więcej, bo walka toczyła się o medale i wygranie w pozostałych grupach.
W grupie starszych dziewczynek prym wiodły nasze siatkarki Maja Koput z VI S i Maja Kwiatek z V S, które wygrały wszystkie mecze. Drugie miejsce wywalczyły dziewczynki z “dwójki” Julia Turowska i Ania Sierchuła, a trzecie miejsce zajęły reprezentantki “jedynki” Julia Garczyńska i A. Woźniak.
W młodszej kategorii – mieszanej (dziewczynki z rocznika 2008 i 2009) grupę D wygrała para Martyna Kurowska i Eliza Dondaj z IV S, grupę C wygrały Julia Budniok z V S i Ania Pospieszna z VI S, w finale B zwyciężyły Oliwia Starosta i Olimpia Michalak z Nowej Wsi.
Najwięcej emocji było podczas rozgrywek w grupie A finałowej, walka o medale była bardzo zacięta i wyrównana, ostatecznie czwarte miejsce przypadło dziewczętom z “jedynki” Wiktorii Stańko i Antoninie Wieczór, brązowe medale odebrały Gabrysia Irzykowicz z V S i Nadia Chojan z IV s, srebrne wywalczyły siatkarki z “dwójki” Dagmara Frankowska i Hanna Cepka, a całą grupę wygrały nasze siatkarki Julia Śrama z V S i Gabrysia Czechowska z IV S.
W klasyfikacji drużynowej szkół przyznawano punkty za zajęte miejsca w obu kategoriach, najwięcej punktów zgromadziła nasza reprezentacja, na drugim miejscu uplasowała się “jedynka”, trzecie miejsce zajęła Nowa Wieś, a czwarte “dwójka”. Wszystkie puchary i medale wręczała pani wicedyrektor Monika Kowalska w asyście wiceprezesa MUKS-u Michała Biedziaka.

Leszek Biedziak

Turniej minisiatkowki Turniej minisiatkowki Turniej minisiatkowki Turniej minisiatkowki
Turniej minisiatkowki Turniej minisiatkowki 9    

 

Warcabowe zmagania

Poprzedni artykuł

Z ostatniej chwili…

Następny artykuł