Aktualności

Turniej siatkarskich singli dziewczynek

0
Uczestniczki zawodów

Uczestniczki zawodów

W sobotnie przedpołudnie 1. grudnia hala sportowa na Polnej wypełniła się małymi dziewczynkami, które dopingowane przez swoich rodziców, rozgrywały zawody w siatkarskich singlach. W turnieju uczestniczyły 22 dziewczynki urodzone w 2008 roku

i młodsze reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową w Nowej Wsi oraz klasy sportowe z naszej szkoły. Zawodniczki grały w 4 grupach systemem „każda z każdą”, następnie w zależności od zajętego miejsca w grupie awansowały do grupy złotej, srebrnej lub brązowej.
Wszystkie mecze wywoływały wiele emocji, od radości z odniesionego zwycięstwa po łzy z przegranego meczu. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla zawodniczek i dla dzielnie kibicujących im rodziców oraz rodzeństwa. Wszystkie zawodniczki otrzymały medale, najlepsze siatkarki złote, druga grupa srebrne, a brązowe medale trzecia grupa. Ogólnie w całym turnieju I miejsce zajęła Gabrysia Irzykowicz z kl. V S SP nr 3, II miejsce Oliwia Starosta SP Nowa Wieś, III miejsce Martyna Kurowska z kl. IV S z SP 3, wymienione siatkarki oprócz medali otrzymały dodatkowo statuetki.
W klasyfikacji zespołowej były puchary dla szkół, trzecie miejsce wywalczyła „jedynka”, drugie szkoła z Nowej Wsi, a pierwsze miejsce „trójka”. Wszystkim młodym adeptkom siatkówki gratulujemy zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów: Anna Biedziak i Leszek Biedziak. Organizatorem zawodów była SP nr 3 we Wronkach przy współudziale MUKS Herbertus .
Klub sportowy „Herbertus” organizuje dodatkowe zajęcia z siatkówki dla dziewczynek i chłopców z klas czwartych i piątych. Treningi odbywają się w każdy wtorek w hali na Polnej w godzinach 17.00 – 18.30. Wszystkie dzieci z różnych szkół, które chcą rozwijać swoje umiejętności siatkarskie zapraszamy do trenowania na Polnej.

Grupa brązowa Grupa srebrna Grupa złota III m Martyna Kurowska
I m. Gabrysia Irzykowicz Kibice i siatkark Pierwsza trójka  

 

 

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…

Poprzedni artykuł

Julia Rusinek powołana do Kadry Wielkopolski U-14

Następny artykuł