Aktualności

Projekt edukacyjny “Tydzień Zdrowia w Gimnazjum”

0
Projekt ZDROWIE

Projekt ZDROWIEW poniedziałek 3 kwietnia po raz kolejny rozpoczął Tydzień Zdrowia w naszej szkole, którego hasłem przewodnim było “Zdrowe życie”. Jest to kampania zdrowotna, która realizowana jest w naszym gimnazjum od lat, a jej nadrzędnym celem jest propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia.

W tym dniu wszyscy uczniowie mogli obejrzeć prezentacje multimedialne “Zdrowy styl życia” oraz ,,Zumba- fitness i taniec prosto z Karaibów”, które uczestniczki projektu przedstawiały  w auli  szkolnej podczas przerw międzylekcyjnych. We wtorek 4.04. odbył się konkurs “Zdrowy styl życia”  a  w godzinach popołudniowych, wszyscy  uczniowie z klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w zajęciach Jogi , które poprowadziła pani Elena Kaczmarek  – trenerka  Jogi.  Pani Elena na początek omówiła podstawowe zasady obowiązujące podczas ćwiczeń  a potem zaczęła się prawdziwa praca. Pani  Elena pokazała w swoich ćwiczeniach, że Joga to nie tylko gimnastyka, to starożytna praktyka z Indii, która wpływa zarówno na umysł, jak i ciało. Nieważne, czy joga, którą ćwiczymy, jest delikatna jak Hatha, czy bardziej żywiołowa jak Ashtanga – plusy regularnego ćwiczenia są znane od wielu dekad: wyrzeźbione ciało, zwiększona gibkość i silniejsze mięśnie. Joga to też wzmocnienie powiązań pomiędzy umysłem a ciałem lub po prostu pozwolenie sobie na chwilę zapomnienia.
W  następnym dniu w  środę 5 kwietnia, odbyło się spotkanie z kosmetyczką Panią Agnieszką Kaczmarek. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, że cera w każdym wieku potrzebuje pielęgnacji. Musi to być jednak pielęgnacja dopasowana do wieku, rodzaju skóry i jej indywidualnych potrzeb.  Pani Agnieszka  w interesujący sposób omówiła tajniki pielęgnacji młodej cery. Udzieliła wielu wskazówek, jak najszybciej można poradzić sobie z cerą tłustą lub trądzikową, jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać.  Motto tego spotkania to – “Nawet najlepszy tusz do rzęs lub pomadka nie odwrócą uwagi od zaniedbanej cery”. Oprócz wykładu na temat stosowania kosmetyków Pani kosmetyczka wykonała również delikatny  makijaż korygujący niedoskonałości,  pokazując – krok po kroku – jak robić to w sposób mistrzowski.
7 kwietnia, w kolejnym dniu trwającego Tygodnia Zdrowia, uczniowie zostali zaproszeni do degustacji zdrowej żywności. Wszyscy chętnie smakowali marchewek, jabłek, gruszek i będących teraz na czasie rzodkiewek, tym bardziej, że częstowały nimi piękne dziewczyny (co widać na naszych zdjęciach).
Tydzień zdrowia zakończyliśmy nauką zumby pod hasłem “Poprzez taniec i ruch po zdrowie”. Na kilku przerwach dziewczęta uczyły podstawowych kroków tego tańca a podczas dużej przerwy, na boisku szkolnym  o 12:20 wszyscy wspólnie, przynajmniej Ci najodważniejsi zatańczyli . Pogoda dopisała i bawiliśmy się wyśmienicie.
Serdecznie dziękujemy pani Elenie Kaczmarek oraz pani Agnieszce Kaczmarek za poświęcenie swojego czasu i pomoc w organizacji projektu. FOTOREPORTAŻ

Uczestniczki projektu: Krystiana Juracka, Dagmara Kaczmarek, Nikola Kaczmarek, Katarzyna Strzeszak (klasa II e) oraz   Amelia Kubiak, Wiktoria Mrowińska, Larysa Tafelska, Klaudia Serwata (klasa II d)  wraz z opiekunką.

Trwają Egzaminy! Trzymamy Kciuki!

Poprzedni artykuł

YPEF- Młodzi Ludzie w Lasach Europy

Następny artykuł